Popradské pleso

Začíname od električkovej zastávky Popradské pleso(1280m n.m.). Pri zastávke je veľké parkovisko. V celej dĺžke pôjdeme po asfaltovej ceste, ktorá je zároveň jednou z cyklotrás v Tatrách. Dávajte preto pozor, niektoré úseky sú veľmi strmé a nie veľmi prehľadné, cyklisti tam však aj tak jazdia pomerne rýchlo.

Modrá značka začína pomerne prudko – niekoľkými strmšími stúpaniami. Približne po tridsiatich minútach sa pred vami otvorí prvá zaujímavá vyhliadka v sérii zákrut. Na tomto mieste si môžete dať prestávku.

Máte totiž už väčšinu stúpania za sebou. Odtiaľto je to už len prechádzka len s nepatrným stúpaním. Čím viac vchádzate do Mengusovskej doliny, tým je uchvacujúcejšia okolitá scenéria.

Tesne pod Popradským plesom je ešte jedno miesto na oddych, nachádza sa však už len pár minút od chaty, preto sa nemusíte zdržiavať a pokračujte ďalej.

V závere cesta čiastočne obchádza pleso, ktoré už vidíte pomedzi stromy. Posledné stúpania, klesanie a po hodine a dvadsiatich minútach stojíte pred vchodom do chaty na Popradskom plese (1494 m n.m.).

Zdatným turistom sa otvárajú dve možnosti: Ostrva (1979,5 m n.m.) alebo Rysy (2498,7 m n.m.). Len polhodinku cesty od Popradského plesa sa však nachádza Symbolický cintorín, ku ktorému sa dostaneme po žltej turistickej značke. Z neho sa môžeme krátkou cestičkou vrátiť späť na modrú značku, ktorou sa dostaneme na zastávku električky približne po hodine cesty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *