Lyžiarske stredisko Štrsbké Pleso

Lyžiarske stredisko Štrsbké Pleso sa radí medzi najvýznamnejšie strediská nielen na Slovensku, ale v strednej Európe vôbec. V lyžiarskom areáli sú bežecké trate, na ktorých sa pravidelne konajú svetové preteky, dva skokanské mostíky, vleky a sedačky.  Zjazdové trate patri väčšinou medzi stredne ťažké.

Štrbské Pleso poskytuje lyžiarom maximálny komfort prepravných služieb – k dispozícii je moderná 4-sedačková lanovka typu Poma Phoenix s odpojiteľnými sedačkami schopná prepraviť za hodinu až 1600 osôb. Lyžiarov na svahy Soliska je schopná vyviesť už do 7 minút. Na zjazdovke Furkota sa môžete vyviezť 6-sedačkovou lanovkou na Solisko, ktorej prepravná kapacita je 1200 osôb za hodinu. Spolu s 3-sedačkovou lanovkou a vlekmi sú schopné všetky prepravné zariadenia vyviesť na svahy až 5900 lyžovaniachtivých jedincov za hodinu. Vlek Poma H 130 situovaný na ľavej strane Interski vyvezie lyžiarov až ku svahu Soliska, kde sa môžu rozhodnúť pre spodnú časť Soliska -Esíčko, alebo prejsť cez Spojku späť na Interski.

Medzi atrakcie, ktoré Štrbské Pleso ponúka patrí paragliding, bungee jumping, psie záprahy, skijoring, snowtubing či snowrafting.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *