Cyklotrasa na Popradské pleso

Náročnosť: vysoká
Vhodná pre: horské bicykle (MTB)
Dĺžka: 7,6 km
Čas: 1 hodina – 1 hodina 30 minút

Dynamická cyklotrasa v nádhernom prostredí Mengusovskej doliny. Vyznačuje sa niekoľkými veľmi strmými stúpaniami, ale vďaka ideálnemu profilu je možné vždy nájsť príhodné miesto na regeneráciu.

Trasa začína na električkovej zastávke “Popradské pleso” odkiaľ ideme po asfaltovej ceste až ku chate pri Popradskom plese. Hneď v úvode sú najstrmšie časti, po sérii serpentínových zákrut sa stúpanie zmierni a končíme krátkym zjazdom ku chate.

Po úvodnej sérii prudkých stúpaní sa prvá vyhliadka otvára v serpentínových zákrutách. Po ľavej ruke máme majestátny vrchol Patrie. Pár minút pred chatou je rázcestník, odkiaľ sa pešo môžeme vybrať k symbolickému cintorínu (30 minút pešo). Cesta obchádza pleso a v závere je asi stometrový zjazd. Ocitneme sa v obklopení tatranských vrchov, medzi ktorými je nápadná najmä Ostrva, na ktorú vedie jasne vyšliapaná cestička v svahu.

Návrat späť je možný len po rovnakej trase. Od električkovej zastávky na Popradskom plese sa dá ľahko prejsť na Štrbské Pleso asi osemstometrovou cestou a tak stráviť pár pekných chvíľ aj v tomto stredisku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *